Hakkımızda

1956 yılında kuruluşunun ardından tekstil anadalı olmakla birlikte bünyesinde; Konfeksiyon üretim, Kumaş Pazarlama, E-Ticaret, Dış Ticaret, İnşaat ve Enerji kollarını barındırır.

Tekstil bölümümüz, Koleksiyon üretebilme becerisine sahip ve yıllık 1.500.000 adet dokuma alt grup konfeksiyon üretimi ve pazarlama kapasitesindedir.

DenimArt ve Ottomama tescilli markaları ile 20’den fazla ülkeye 0 yaş Çocuk ürünlerinide kapsayan geniş hazır giyim gruplarının üretim ve satışını yürütmekte.

Kendi markaları başta olmak üzere Bay-Bayan ve Çocuk hazır giyiminde E-Ticaret faaliyeti sürdürmektedir.

Filistin, Hindistan ve Türkiye ofislerimiz ile Madencilik başta olmak üzere İhracat ve İthalat faliyetlerimize devam etmekteyiz.

Yapı-İnşaat ve müteahhittlik grubumuz 2005 yılının ilk yarısından buyana istikrar ve kararlılıkla yoluna devam ederken 2017 yılının ilk yarısında girişiminde bulunduğumuz yenilenebilir enerji kaynakları sektörüne 2019 yılının son çeyreğinde KAİVEN ENERJİ VE YATIRIM A.Ş.'yi kurarak yolumuza devam ediyoruz.

Tarihçemiz

Yarım asırı geride bırakan ticaret hayatımızın temeli, 1956 yılında Kayserinin ilk jeans imalathanesi olarak “Mahir Pantolon” adıyla Mehmet KAYHAN tarafından kurulmuştur.

1986 yılında 30 special dikiş makinesi ile 400m2 alanda üretime geçen firmamız takip eden yıl içerisinde 300m2 alana sahip toptan satış ve teşhir mağazasını hizmete açmıştır.

1994 yılında Kayseri 1.Organize Sanayi Bölgesinde 10.000m2 alan üzerine kurulan üretim tesisimize Doğuş Tekstil ve Teks.Ür.Ltd.Şti. ünvanını da katarak devam etmiştir.

1995 yılının ikinci yarısında Denim üretim devleri olan İSKO Denim, NARİN Tekstil İşletmeleri ve AKFİL Tekstil İşletmeleri başta olmak üzere bir çok orta ve küçük üreticilerin Kayseri Bayiliklerini bünyesinde barındırmıştır.

2001 yılında, DOĞUŞ Tekstil ve Tekstil Ürünleri hisselerinin devredilmesiyle bünyemizden ayrılmıştır.

2008 yılında, Kayseri 1.Organize Sanayi Bölgesinde 7500m2 alana sahip konfeksiyon tesisimiz üretime geçmiştir.

2011 yılında, 2.Şirketimiz Kayhan İç ve Dış Tic.Teks.San.Ltd.Şti. ile Dış Ticaret ve pazarlama faaliyetlerine hız kazandırdık.

2013 yılında, İstanbul Merter showroomunun açılışının hemen ardından 2014 yılında 4 katlı satış mağazasını Merter Tekstilciler Merkezinde faaliyete geçirmiştir.

2019 yılında, topluluğa bağlı bütün şirketleri temsil eden KAİVEN ENERJİ ve YATIRIM A.Ş. kurulmuştur.

Şirketimiz İstanbul Güneşli'de bulunan merkez binasında Grup faaliyetlerini sürdürmektedir.